←←Nyitóoldal
Három állam, Missouri, Kansas és Oklahoma találkozási pontjához érkeztünk. Kansas-t a 66-os út ca. 20 km hosszon éppen csak megérinti.
Songs: Rumors-Johnny Crawford, You Don’t Know, I Don’t Care, Look Who It Is-Helen Shapiro
DISCLAIMER: THE SONGS USED IN THIS VIDEO BELONGS TO THE RESPECTFUL OWNERS. NO COPYRIGHT INFRINGEMENT INTENDED
A Jasper megyei várost Carthage-t a jól ismert Karthágóról nevezték el. 1861. július 5-én itt zajlott le a polgárháború legelső, hivatalos csatája 1000 uniós és 6000 konföderációs katona részvételével. A második, 1863-as csatát követően irreguláris, gerilla-lázadó csapatok felégették a várost, többek között a Megyei Bíróság épületét is. Irónikus módon, de ennek köszönhető az új, Jasper Bíróság felépítése, mely a viktoriánus kori építészet egyik legszebb példánya az Államokban. 1866-ra újjáépítették Carthage-t és attól fogva, hogy a Missouri Western Railroad vasút elérte a várost, 1870-ben pedig a posta is, gyors fejlődésnek indult minden. A fő tevékenység az ólom-, cink-, mészkő- és szürkemárvány-bányászat volt, melyből az Aranykor (Golden Age) idején több ember vált milliomossá Carthage-ban, mint bármelyik másik amerikai városban. Az általuk épített kastélyokat, villákat ma is megcsodálhatja a látogató. A carthagei az USA egyedüli és valódi szürkemárvány-lelőhelye, melyet a washingtoni Capitolium és a Fehér Ház építőanyagául is felhasználtak. A város másik “büszkesége” Belle Starr, Oklahoma állam hírhedt banditakirálynője volt, aki itt élte leánykorát jómódú apja udvarházában.
Kansas, a Napraforgó Állam: Webb City, Joplin, Galena, Riverton a városok sora… a valamikori Osage indiánok földje, az oklahomai államhatár mellett található Baxter Springs (Cherokee megye), ahol megálltunk rövid időre. Történelmi hely az Államokban és egyben a legtöbbször kirabolt város is. 🙂 Polgárháborús csaták, a városon átvezető hadiút, vonatrablás, az 1863-as tömegvérengzés és a híres-hírhedt páros, Bonnie és Clyde történeteiről nevezetes. A bankrablások fénykorában Bonnie és Clyde kirabolták Baxter Springs üzleteit, rendőröket gyilkoltak meg a közeli Miami és Joplin városokban. Clyde Barrow Champion és társa, Bonnie Parker, 1930. januárjában találkozott Texasban és “pályafutásuk” végén 1934. május 23-án, Louisianaban lőtték le őket.
Az Ottawa megyei Miami-t Oklahoma kapujaként is emlegetik. Itt burkolták le 1921-1922-ben a 9 láb (2,75 m) széles “Ribbon Road”-ot (Szalag Út), mely 1926-ban a 66-os út része lett. A Miami névnek semmilyen kapcsolata nincs a floridai Miami-val. Az itt élt Mayaamia indián törzs hívta így a területet és a közeli folyót. Miami a mai napig a “fővárosa” a még itt élő törzseknek úm. a Miamah, a Modoc, az Ottawa, a Peoria és a Shawnee törzsek. 🙂 Bonnie és Clyde itt is tevékenykedett és itt hagytak egy autót is miközben üldözték őket. Számtalan rablás, emberreblás és 13 gyilkosság szerepelt a számlájukon. Ma, Miami egy csendes kisváros. A régi Main Street-en, a 66-os mentén, sok elhagyott épület és üzlet van. Évente átlagosan 10-12 jelentős méretű tornádót regisztrálnak a térségben, de a kisebbek ennél gyakoribbak. Látogatásunk fénypontja a Route 66 Vintage Iron Motorcycle Museum volt némi adomány fejében, mert amúgy ingyenes a belépés.
Flag Credit: Free Gifs-Animations-Clipart
←←Nyitóoldal |